Арда и Локомотив Пловдив играят при 1:0 в мач от 20-ия

...

НА ЖИВО: Арда - Локомотив Пловдив 1:0, гол на Сако

Арда и Локомотив Пловдив играят при 1:0 в мач от 20-ия кръг на efbet Лига. Двубоят се излъчва пряко в ефира на DIEMA SPORT. На Gong.bg също ще проследим най-интересните моменти от срещата. В 26-ата минута Умар Сако откри резултата.

Първата по-интересна обстановка в мача беше на сметката на домакините. В 8-ата минута Иван Тилев центрира в наказателното поле, където Преслав Боруков беше оставен непокрит. Нападателят реши да овладява топката с крайник, вместо да нанесе удар, само че не съумя, което разреши на Динко Хоркаш да улови.

В 14-ата минута Локомотив реализира многоходова офанзива. Топката стигна до Петър Витанов, който насочи мощен удар от дъгата на наказателното поле, само че Анатолий Господинов мазета в корнер. Минута по-късно Боруков съумя да надиграе Мартин Паскалев, овладя топката, надбяга противника си и се озова самичък против Хоркаш, само че Матеус съумя да го догони и да избие в ъглов удар. След неговото осъществяване Боруков насочи мощен удар от 2-3 метра, който беше избит от голлинията от Джовани Трупе. Ситуацията беше прегледана на ВАР, който удостовери решението на основния рефер Красен Георгиев.

Арда поведе в 26-ата минута. Иван Тилев центрира от корнер на далечната греда, където Умар Сако се освободи от Паскалев и Матеус и с глава вкара за 1:0.

Пет минути по-късно " сините " бяха покрай втори гол. Абубакар Тунгара проби отдясно и пусна пас в наказателното поле, където на далечната греда Тилев насочи удар, само че Хоркаш се оправи и мазета с крайник.

Арда - Локомотив Пловдив 1:0

1:0 Умар Сако (26)

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара, 8. Милен Желев /к/, 9. Преслав Боруков, 10. Светослав Ковачев, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков

Резерви: 36. Васил Симеонов, 2. Джунейт Али, 4. Милен Стоев, 11. Александър Георгиев, 18. Ласина Ндиайе, 27. Керимжан Игнатов, 70. Шахредин Букхолда, 97. Жуниор Палмарес, 99. Станислав Иванов

Треньор: Александър Тунчев

Локомотив: 23. Динко Хоркаш, 13. Матеус да Силва, 4. Мартин Паскалев, 50. Йосип Томашевич, 99. Джовани Трупе, 15. Пиер Зебли, 34. Петър Витанов, 14. Димитър Илиев /к/, 7. Бабакар Дион, 9. Ерик Сорга, 19. Денислав Александров

Резерви: 1. Илко Пиргов, 6. Христо Иванов, 20. Милош Петрович, 33. Георги Каракашев, 10. Джовани, 11. Ивайло Димитров

Треньор: Александър Томаш